Złoty Samorodek - Festiwal Filmów Dolnośląskich

VI Dolnośląski Festiwal Filmowy 2-3.10.2021

Sortuj:

Jury


Krzysztof Pulkowski -  scenarzysta, reżyser, producent i aktor, ale też pisarz…
Niezależny twórca filmowy i teatralny. Początki to Teatr Misterium, gdzie był aktorem i Teatr Laboratorium Jerzego Grotowskiego, gdzie był uczestnikiem zajęć w Brzezince.
Początki życia filmowego, to własna produkcja miłośnicza, po czym Szkoła Filmowa i realizacja pasji w warunkach profesjonalnych. Życie jest piękne, pasja piękna, ale niezależność życia i pasji najpiękniejsza.

 

Małgorzata Dancewicz - absolwentka Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Filmoznawca, VJ, performerka eksperymentująca na gruncie sound artu, autorka i kuratorka projektów performatywnych (m.in. Festiwalu Form Audiowizualnych INTERMEDIALE oraz wydarzeń w ramach Legnickiej Akademii Filmowej – Warsztatów Filmu Animowanego). Jej zainteresowania artystyczne i badawcze koncentrują się wokół związków sztuki i nowych technologii oraz współczesnego kontekstu technologicznego i wpływu audiowizualności na rozwój sztuk performatywnych. Od lat ściśle związana z kreowaniem filmowych światów w Legnickim Centrum Kultury.

 

Kamila Mitek – absolwentka lingwistyki stosowanej i psychologii na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. Kobieta kilku profesji i jednego wielkiego marzenia – pisać. 
Swoimi książkami chce bawić, skłaniać do refleksji, a jeśli się uda – wzruszać. Jej powieści to; „Na śniadanie … tort szpinakowy”, „Pożar w mojej głowie”.
Prywatnie mama dwóch energicznych synków, dzięki którym codziennie uczy się pokory i … świata.