Złoty Samorodek - Festiwal Filmów Dolnośląskich

VIII Dolnośląski Festiwal Filmowy 29.09 – 01.10.2023 r.

Sortuj:

Jury


Łukasz Matecki - Aktor filmowy i teatralny. Urodzony w 1972 roku Złotoryi . Absolwent złotoryjskiego LO oraz wydziału aktorskiego wrocławskiej PWST. Na deskach teatru debiutował w 1997 roku w Teatrze Polskim we Wrocławiu, w sztuce „Romeo i Julia” reż. Tadeusza Bradeckiego. Mieszka i żyje w Warszawie.  Współpracuje między innymi z Teatrem Kamienica, Teatrem Scena Wspólczesna, oraz warszawską Sceną Relax. Ma w swoim dorobku wiele ról filmowych i teatralnych. W ostatnim czasie jego zawodową aktywność zdominowała praca na planie nowego sezonu serialu Korona Królów- Jagiellonowie, którego emisja rozpocznie się w styczniu 2023  na antenie 1 programu TVP.

Michał Staniszewski - filmoznawca, scenarzysta, hobbystycznie - aktor. Absolwent Instytut Filmu, Mediów i Sztuk Audiowizualnych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako twórca niezależny, działa przy różnych projektach z obszaru filmowego, jak i teatralnego (udzielając się między innymi jako scenarzysta, czy też reżyser). Od dłuższego czasu zajmuje się prowadzeniem warsztatów scenariopisarskich, w trakcie których to dzieli się z uczestnikami klasycznymi, jak i najnowszymi metodami tworzenia filmowych historii. Udziela również wsparcia młodym twórcom filmowym z całej Polski, pomagając im w przeniesieniu ich pomysłu na obraz filmowy.

 

 

Małgorzata Dancewicz - absolwentka Instytutu Sztuk Audiowizualnych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Filmoznawca, VJ, performerka eksperymentująca na gruncie sound artu, autorka i kuratorka projektów performatywnych. Jej zainteresowania artystyczne i badawcze koncentrują się wokół związków sztuki i nowych technologii oraz współczesnego kontekstu technologicznego i wpływu audiowizualności na rozwój sztuk performatywnych. Jest adiunktem w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego i współpracuje z Wydziałem Grafiki i Sztuki Mediów na wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.