Złoty Samorodek - Festiwal Filmów Dolnośląskich

IX Dolnośląski Festiwal Filmowy 27-29.09.2024 r.

7 Edycja wkrótce

Data dodania: 29.07.2022

Do tegorocznej 7. Edycji Dolnośląskiego Festiwalu Filmowego „Złoty samorodek 2022” zgłoszono ponad 170 filmów, 73 fabularne, 52 dokumentalne i 48 animowanych. Przypominamy, że zaczynaliśmy od 24 filmów w pierwszej edycji natomiast już w roku ubiegłym filmów zgłoszonych wpłynęło ponad 150. Mamy wiec kolejny rekord co cieszy niezmiernie organizatorów. 
Tematyka zgłoszonych produkcji jest różnorodna, przeważają produkcje społeczno – obyczajowe o radościach i smutkach współczesnego społeczeństwa w różnym wieku. Wśród filmów są też komedie, dramaty, a także dokumenty prezentujące ważne dla Polski wydarzenia historyczne lub też wybitnych Polaków, ich dokonania, historię życia i działalności. Mamy także obrazy z czasów współcześnie powtarzającej się pandemii a także produkcje prezentujące Ukraińców i Polaków w obliczu obecnej sytuacji wojennej.
Pomimo, że filmy zgłaszane są przez twórców indywidualnie, samodzielnie, często spotkać można tytuły słuchaczy i absolwentów ze znanych polskich szkół filmowych za co wszystkim autorom serdecznie dziękujemy. Dumni jesteśmy, że ich dzieła trafiły  do grona naszych festiwalowych obrazów. 
Do końca sierpnia 2022r. trwa preselekcja (ocena) filmów celem wybrania tych najlepszych do konkursu finałowego. Wybór jest niezwykle trudny, czasami subiektywny. Jeśli ktoś z czytelników niniejszego tekstu miałby ochotę wspomóc organizatora w fazie preselekcji to zapraszamy do Złotoryjskiego Ośrodka Kultury lub kina ‘Aurum’ w Złotoryi. Oczywiście nikt nie musi oglądać wszystkich ponad 170 filmów aczkolwiek i tacy śmiałkowie są.
Tytuły finalistów 7 edycji DFF „Złoty samorodek 2022”ogłoszone zostaną najpóźniej do 10 września 2022r. o czym powiadomimy zarówno autorów zakwalifikowanych do finału, jak też publiczność, która zapraszamy na konkurs finałowy w dniach: 30.09 do 02.10.22r. do sal kinowych w Złotoryjskim Ośrodku Kultury (kino „Aurum”).